AKS ÖLÇÜM VE ISITMA İŞLEMLERİ

Düzensiz lastik aşınması ve yakıt tüketimi kamyon, tır çekici ve otobüs firma sahiplerinin en büyük ve ortak problemidir. Bu problemlerin en büyük nedeni bozuk ön düzen ayarı veya aks kaçıklığından kaynaklanmaktadır. Testler göstermiştir ki doğru ön düzen ve aks ayarı yapılmış araçlarda en az %8 yakıt tüketimi önlenmiş ve %30 lastik ömürleri uzatılmıştır. Bunun sonucunda güvenli ve konforlu sürüş sağlanmıştır.


Her marka ve tipteki kamyon, otobüs, tır çekici ve treylerde aks geometri bozukluklarının ölçümü ve tespit edilmesi, lazer teknolojili, mesafe sensörleri bilgisayar destekli, TruckCam adı verilen aks ölçüm cihazı ile tespit edilir. Bu cihaz tekerlek açılarının hatasız ve çabuk ölçümünü sağlar. Verimlilik ve pratiklik sağlayan bu cihaz, uzman personellerimizin kullanımı ile işlemin en doğru ve kısa süre tamamlanmasını sağlar.


Aks geometrisinde bir sorun tespit edilmesi durumunda aks ve metalin yapısına hiç bir zarar verilmeden ve aksın sökülmesine dahi ihtiyaç duyulmadan, araç üzerinde noktasal ısıtma yönetimi ile doğrultma yapan Alesco marka indiksiyon cihazımız, aracı orijinal fabrika ayarlarına geri döndürür.